Náš příběh

nas-pribeh

Autorská inscenace Kateřiny Molčíkové

Režijní spolupráce: Apolena Novotná

Totemy: Kateřina Kabešová, Kateřina Molčíková

 

Jak představení vzniklo:

Když byly ještě naše děti malé, chodily do waldorfské školky. Žily ve světě skřítků a mocných pomocníků. My jako rodiče jsme se běžně účastnili různých slavností a některé z nich sami připravovali. Já měla dětem převyprávět příběh o jednom z významných patronů České země. Z původně krátkého divadelního kousku s malými špalíčky dřeva (rok 2008) vzniklo postupně  hodinové představení s totemovými loutkami, za jejichž osobitý výraz vděčím své přítelkyni a výtvarnici Kateřině Kabešové.

V roce 2016 jsem se potkala s divadelní a rozhlasovou režisérkou Apolenou Novotnou. Naše spolupráce vnesla do inscenace nové prvky a oživila postavy sv. Ludmily a Drahomíry.

Foto: MŠ Pramínek Říčany

Kníže Radslav s knížeteme Václavem, rok 2013, hrad Svojanov

Foto: Hana Chalupníková

Kateřina Molčíková

Studovala dramaturgii na Katedře alternativní a loutkové tvorby a obor dramatická výchova pro divadlo s dětmi a mládeží na Divadelní akademii v Praze. Učí hru na klavír a kytaru a dlouhodobě spolupracuje s nezávislým divadelním souborem Cirkus Žebřík www.cirkuszebrik.eu jako herečka a spoluautorka některkých inscenací.

Dva roky působila jako spoluautorka projektu Tvořivý strom v Kladně, kde spolu s výtvarnicí Kateřinou Duškovou vedla divadelní tvůrčí dílny pro děti od 5 - 12 let.

www.tvorivy-strom.webnode.cz

V roce 2016 - 2017 spolupracovala s Apolenou Novotnou na ročním projektu Pojďte s námi dělat divadlo ve Statenicích, kde obě žijí.

Jako vedoucí hudebních dílen se podílela na vzniku autorského představení Zima, Mráz a Oheň v nás, které mělo premiéru na festivalu Jičín - město pohádek 2017 a reprízovalo se ve Statenicích a v divadle PONEC Praha.

Od roku 2019 působím na Vyšší odborné škole pedagogické a sociální https://www.pedevropska.cz/vos/

Od roku 2020 na Svobodném a demokratickém pedagogickém lyceu Donum Felix - https://www.donumfelix.cz/stredni-skola/

Vyučuji dramatickou výchovu a divadelní tvorbu.

Hraje v kapele HERKY

Apolena Novotná

Studovala režii a dramaturgie na DAMU Praha. Je divadlení a rozhlasovou režisérkou a zakladatelkou divadla Nablízko o.p.s.. Dlouhodobě působila v divadle Minor.

Kateřinu Molčíkovou přizvala ke spolupráci na své autorské pohádce Zima mráz a oheň v nás a do celoročního projektu Pojďte s námi dělat divalo.